Kartell słynie z innowacyjnej technologii i nowatorskiego podejścia do projektowania. Firmę kojarzymy przede wszystkim z krzesłami i lampami wykonanymi z tworzyw sztucznych, ale marka projektuje również miękkie i wygodne włoskie sofy, które charakteryzują się wysoką jakością i eleganckim wyglądem. Oprócz wypoczynkowych mebli pokrytych miękkimi tkaninami, w ofercie Kartella znajdują się także bardziej ekstrawaganckie i nowatorskie projekty, wykorzystujące wyłącznie tworzywa sztuczne. Przykładem niestandardowych sof są modele Magic Hole oraz Uncle Jack. Są to meble wykonane w całości z innowacyjnego materiału, jaki charakteryzuje markę Kartell. Dzięki tworzywom sztucznym wysokiej jakości, sofy Magic Hole oraz Uncle Jack są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że z powodzeniem mogą być użytkowane na zewnątrz, zdobiąc przy tym swym wyglądem taras, ogród czy przestrzenie publiczne.

Do prywatnych pomieszczeń sprawdzą się meble wypoczynkowe z miękkim siedziskiem pokrytym tkaniną. Plastics Duo to idealny model sofy do salonu, który pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Seria Pop i Foliage będzie ciekawym rozwiązaniem dla miłośników współczesnego designu, którzy poszukują ciekawych przedmiotów funkcjonalnych o wysokiej wartości estetycznej.

Nasz salon oferuje duży wybór mebli wypoczynkowych marki Kartell, zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego i szeroki wybór kolorystyczny produktów.

Niestandardowy mebel wypoczynkowy jakim jest model Uncle Jack zaprojektowany przez Philippe Starcka. Sofa w całości wykonana jest z przezroczystego poliwęglanu. Jej transparentność sprawia, że wkomponuje się w aranżację każdego wnętrza. Charakteryzują ją proste i geometryczne linie, co nadaje jej minimalistycznego wyglądu.

Model Unckle Jack może również pełnić funkcję mebla zewnętrznego, za sprawą wykorzystanego materiału wysokiej jakości, który sprawia, że jest trwały i odporny na wpływ czynników atmosferycznych. Transparentna sofa będzie ciekawą i nieoczywistą ozdobą tarasu, ogrodu czy przestrzeni publicznej, nie zakłócając walorów otoczenia.

Seria Pop to sofy i fotele, które stworzyło dwóch projektantów: Piero Lissoni & Carlo Tamborini. Nowoczesne sofy Pop są wygodne, wyróżniają się ciekawym wyglądem i wysoką jakością materiałów, których użyto do ich wykonania. Korpus sofy wykonany jest z przezroczystego poliwęglanu, co sprawia wrażenie, że poduchy i siedzisko lewitują kilka centymetrów nad ziemią. Siedzisko i oparcie składają się z poduch wypełnionych puchem i pierzem, które pokrywa tkanina- stuprocentowa bawełna (w przypadku modelu Pop Misoni) lub mieszanka bawełny i wiskozy z domieszką lnu i jedwabiu (w przypadku wersji Pop Duo). Niewątpliwie cała rodzina Pop jest wyjątkowa na tle innych produktów dostępnych na rynku meblarskim. Ogromne poduchy sprawiają, że sofa jest miękka i wygodna, a jej oryginalny stelaż dodaje jej nowoczesnego wyglądu.

Patricia Urquiola- architekt i designerka znana na całym świecie ze względu na współpracę z uznanymi markami takimi jak Alessi czy Rosenthal, dla których tworzyła mniejsze formy użytkowe z między innymi porcelany. Natomiast dla marki Kartell stworzyła serię Foliage, na którą składa się elegancka sofa i analogiczny fotel.

Sofa Foliage to nie tylko wygodny mebel wypoczynkowy, ponieważ artystka przemyciła do wyglądu tego modelu charakterystyczną dla niej estetykę odwołując się do organicznych form. Siedzisko i oparcie swoim kształtem przypominają koronę drzew, która wspiera się na nóżkach o oryginalnej formie, kojarzonej z gałęziami i konarami. Wzory inspirowane naturą Patricia Urquiola często wplata w swoje projekty, dzięki czemu uzyskuje subtelne motywy w przedmiotach, które tworzy. Model Foliage przez swoje kształty jest niezwykle kobiecy i elegancki.

Możliwość wyboru spośród jedenastu tkanin o dwóch fakturach oraz trzech opcji kolorystycznych nóżek pozwala uzyskać indywidualny charakter dopasowany do każdego wnętrza.

Oprócz naszych najpopularniejszych produktów, posiadamy również inne meble wypoczynkowe zaprojektowane przez znanych designerów. Aby zapoznać się z całą naszą ofertą odwiedź nasz salon we Wrocławiu lub skontaktuj się z nami! Każdy miłośnik designu znajdzie dla siebie rozwiązanie na miarę jego potrzeb.