Kartell Lights to jeden z najbardziej rozbudowanych działów w firmie. Awangardowe lampy tworzone przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii to produkty najwyższej jakości. Ferruccio Laviani- projektant znany na całym świecie, jest odpowiedzialny za dział oświetlenia marki Kartell. To przede wszystkim dzięki niemu możemy cieszyć się pięknymi produktami, które są ozdobą naszych domów. Designer zafascynowany jest barwą i światłem, co uwidacznia się w jego projektach. Lampa Bourgie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedmiotów marki Kartell, który wyszedł spod rąk tego projektanta. Oprócz tego słynnego i ikonicznego już produktu, Laviani jest pomysłodawcą innych ciekawych rozwiązań, które przyjęły się entuzjastycznie na całym świecie. Między innymi jego dziełem są lampy klasyczne Battery, które poprzez przełamanie tradycyjnej formy zyskują nowoczesnego charakteru. Zabawa wzornictwem i odwaga wyróżnia markę Kartell i jej projektantów na rynku wnętrzarskim. Włoskie lampy Laviani’ego i innych projektantów współpracujących z firmą, przełamują tradycję innowacyjnym materiałem i nowoczesną formą, zachwycając nas magicznymi kolorami i blaskiem.

Kartell Flagstore Wrocław posiada w ofercie największe perełki marki, które cieszą od lat wielbicieli designu i nietypowych rozwiązań. Nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie dla siebie idealny produkt, który będzie spełniał jej oczekiwania. Dostępne są wzory bardziej klasyczne, nawiązujące do tradycyjnych kształtów oraz awangardowe projekty dla bardzo wymagających poszukiwaczy nowoczesnych form.

Bourgie szybko zyskała miano ikony designu. Jest jednym z pierwszych projektów Feruccio Laviani’ego, który odniósł tak szybki globalny sukces. Podstawa charakteryzuje się barokowym wyglądem, a plisowany abażur nieco uspakaja bogatą formę, dzięki czemu te dwa elementy tworzą spójną całość. Wyprodukowana w całości z poliwęglanu stanowiła innowację w świecie designu. Bourgie w pewien sposób zrewolucjonizowała rynek wzornictwa i poniekąd dała projektantom więcej odwagi w tworzeniu. Zastosowanie nowoczesnego materiału wpisuje się w naszą epokę, a nawiązanie do baroku jest ukłonem w stronę dawnej epoki oraz puszczeniem oka w kierunku przepychu, którym się charakteryzowała.

Bourgie dostępna jest w kliku wersjach kolorystycznych, a dzięki możliwości doboru wysokości lampy, możemy dostosować ją do własnych upodobań i nadać jej indywidualnego charakteru.

Kolejna rewolucja, która zatrząsnęła światem designu to Battery- niezwykła mała lampka, w której kryje się ogromna moc. Jest pierwszą bezprzewodową lampką, która bardzo szybko zdobywała popularność. Jej sekret tkwi w niezwykłym abażurze, który został skonstruowany na zasadzie pryzmatu, co daje niemalże magiczną grę świateł na płaszczyźnie. Wiele osób pozostaje pod wpływem jej uroku, który kryje się w klasycznej formie i nowoczesnym materiale.

Szukając lampy do salonu nie można wybrać lepszej opcji niż Kabuki. To niezwykły projekt łączący w sobie klasykę, przepych i nowoczesność. Swym wyglądem nawiązuje do stylu neobarokowego, ale jej forma została dostosowana do naszych czasów. Przepych baroku został zamknięty w ciekawym kształcie i w tworzywie sztucznym. Kabuki przenosi sztukę użytkową na poziom rzeźby, przez co nie jest już tylko przedmiotem funkcjonalnym będącym źródłem światła, ale również (a może przede wszystkim) obiektem dekoracyjnym.

Jeśli powrót do lat 70-tych to tylko z Cindy! Typowy kształt lampy tamtych czasów został unowocześniony i dostosowany do współczesnych wymogów. Metalizowane kolory, którymi pokryta jest Cindy, przyciągają wzrok. Ta lampa będzie lśniła nawet bez jej włączania!