Marka Kartell swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim projektom krzeseł, które szybko podbiły rynek wnętrzarski na całym świecie. Krzesła plastikowe nie zastąpią obiektów wykonanych z tworzyw, które stosuje Kartell do produkcji swoich mebli. Sławni designerzy na przestrzeni lat projektowali dla Kartella stylowe krzesła, a niektóre z nich szybko zyskały status ikon designu. Do najbardziej rozpoznawalnych produktów marki niewątpliwie należy krzesło Louis Ghost, którego pomysłodawcą był Philippe Starck. Transparentna struktura nadaje mu pewnej tajemniczej aury, która od lat urzeka miłośników wzornictwa na całym świecie. Wykorzystanie innowacyjnego materiału i nowoczesnej technologii sprawia, że model Louis Ghost jest nie tylko przedmiotem pięknym, ale również niezwykle trwałym.

Technologiczne możliwości tworzyw sztucznych Kartell testuje z powodzeniem od lat, a efektem tego są produkty wysokiej jakości, trwałe i odporne na wpływy atmosferyczne. Włoskie krzesła tej firmy to nie tylko przełamywanie granic materiału, ale także światowej klasy design i łącznie tradycji z nowoczesnością, w sposób dostosowanych do wymagań współczesnych ludzi.

Philippe Starck tym projektem oddaje hołd trzem modelom krzeseł, które na nowo zinterpretował i połączył w jedną wspólną całość. W jeden model łączą się kultowe projekty znanych artystów: „Serie 7” Arne Jacobsena, krzesło „Tulip Armchair” Eero Saarinena i krzesło „Eiffel Chair” Charlesa Eamesa. Splot tak różnych form dał efekt ciekawej i urzekającej hybrydy jaką jest krzesło Masters. Wyjątkowość krzesła wynika przede wszystkim z gry kontrastów pełnych i pustych przestrzeni, mieszczących się w jego oparciu. Obszerne siedzisko wspiera się na czterech smukłych nogach, co nadaje formie lekkości i subtelności.

Model Masters wykonany jest z polipropylenu, a jego dodatkowym atutem jest dostępna szeroka gama kolorystyczna. Idealnie sprawdzą się jako krzesła do jadalni, a ze względu na swoją trwałość i odporność na wpływ czynników atmosferycznych, sprawdzą się również do użytku zewnętrznego.

Krzesło Masters zostało wyróżnione cenną nagrodą „Good Design Award 2010” przyznawaną przez Chicago Athenaeum – Museum of Architecture and Design. To sprawiło, że pozycja tego modelu na rynku wnętrzarskim umocniła się bardzo szybko.

Szybko zyskało miano ikony designu, a niebywały sukces projektu ugruntował pozycję marki Kartell w dziedzinie wyposażenia wnętrz na całym świecie. Od czasu jego powstania miłośnicy designu pragnęli mieć go w swoich prywatnych domach. Louis Ghost, krzesło projektu Philippe Starcka, to nie tylko zwykły produkt użytkowy, ale również przedmiot dekoracyjny, skrywający pewną tajemnicę.

Louis Ghost swym wyglądem nawiązuje do stylistyki znanej na dworze króla Francji Ludwika XV. Jego barokowa forma zachowana w kształcie krzesła została unowocześniona i dostosowana do naszych czasów przez Starcka. Krytycy designu widzą w nim żartobliwe nawiązanie do epoki Ludwika XV, w końcu jak sama nazwa mówi krzesło jest duchem króla Francji, a nawet więcej- całej jego epoki. Niemniej jednak należy przyznać, że Starck w umiejętny sposób połączył stylistykę barokową z nowoczesnością.

Kolejny model należący do rodziny Ghost to nieco uszczuplona i bardziej kobieca wersja najpopularniejszego krzesła Starcka Louis Ghost. Elegancka forma krzesła zachwyca swym wyglądem, a jej prosty kształt wpisuje się w każde pomieszczenie.

Mimo subtelnego wyglądu krzesło jest stabilne, wygodne, odporne na uderzenia oraz na wpływ czynników atmosferycznych.